NA در ونزوئلا,زنده ماندن NA,مکان جلسات NA,تلاش برای بهبودی,به عنوان معتاد

NA در ونزوئلا,زنده ماندن NA,مکان جلسات NA,تلاش برای بهبودی,به عنوان معتاد


NA در ونزوئلا

NA در ونزوئلا,زنده ماندن NA,مکان جلسات NA,تلاش برای بهبودی,به عنوان معتاد

دوشنبه ۲۷ ژانویه ۱۹۹۲ ، NA ، رسما ، فعالیت های خود در ونزوئلا آغاز کرد. اولین جلسه در شهر کاراکاس ، در منطقه ای که به اسم چاکانوی که شهری ، معروف است، برگزار شد و ” Grupo ave fenix” یا گروه ققنوس نام گرفت.

امروز این جلسه، کماکان ، فعال است. در آن زمان ، ما تنها یک کتاب پایه به زبان انگلیسی و چند رونوشت از بعضی جزوات کتابچه های NA به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی داشتیم.

به هر حال ، امید و ایمان زیادی وجود داشت که باعث زنده ماندن NA تا به امروز شد. در سال ۱۹۹۲ ، دو جلسه دیگر NA، نیز در کاراکاس ، افتتاح شد. سپس جلسات بیشتری در بخش های مختلف شهر و حومه، راه اندازی شد.

در سایر مناطق ونزوئلا ، مانند مارکی ، والنسیا ، بارکوییزیمتو ، آکاريکوا ، ماراکایبوپ سن کريستوبال ، پرتو ارداز و سن فلیکس نیز ، جلسات ، پا گرفتند . بسیاری از این جلسات هنوز نیز به طور مرتب برگزار می شوند در حالی که بعضی از آن ها ، به دلایل مختلف ، بسته شده اند.

NA در ونزوئلا,زنده ماندن NA,مکان جلسات NA,تلاش برای بهبودی,به عنوان معتاد
در آغاز ، کار سخت بود و رشد ، به کندی صورت می گرفت . نه جامعه و نه به طور کلی ، ونزوئلا، چیزی درباره ما نمی دانستند و کاملا ، ما را ندیده می گرفتند .

پیدا کردن مکان جلسات NA ، کار ساده ای نبود . بعضی اوقات ، اجازه نداشتیم از دستشویی مکانی که برای جلسه مان اجاره کرده بودیم ، استفاده کنیم.

با وجود این حقیقت که ما در حال تلاش برای بهبودی بودیم ، ولی به عنوان معتاد ، لکه ننگی محسوب می شدیم بعضی از مردم ، معتقد بودند که ما ناقل بیماری های مسری هستیم. به هر حال ، ما از عهده بسیاری از این مشکلات بر آمدیم و بسیاری از این اماکن ، به اجاره دادن مکان خود به ما ادامه دادند و باعث شدند که در حال حاضر ، چندین جلسه NA داشته باشیم.

ما روابط خیلی خوبی را با این اماکن حفظ کرده ایم. در سال ۲۰۰۱ ، کمیته خدماتی ناحیه ای انجمن معتادان گمنام در ونزوئلا ، برای اولین بار تشکیل شد. در این ارتباط از کمک بی قید و شرط اعضای ناحیه خودمان و سایر نواحی در آمریکای لاتین ، سپاسگزاریم . از سراسر جهان ، هیئت جهانی و گروه خدمات جهانی NA، نیز به ما کمک شد .

در حال حاضر ما دو دفتر خدماتی داریم ، یکی توسط کمیته خدماتی منطقه مرکزی کاراکاس و دیگری توسط کمیته خدمات ناحیه ای ونزوئلا ، اداره می شود . در این دفاتر ، ما ، موجودی نشریات ناحیه و منطقه را نگه داری می کنیم . هر دو دفتر کاملا مجهز و دارای کامپیوتر بوده و نیز هر دو ، دارای خطوط تلفن مجهز به پیغام گیر هستند.

مدیریت دفاتر به عهده خدمتگزاران قابل اعتمادی است که به طور داوطلبانه ، مسئولیت منابع مالی ، حساب های بانکی انجمن ، صندوق پستي و تلاش های خدماتی مربوط به بیمارستان ها و موسسات و اطلاع رسانی در سطح ناحیه و منطقه ، را به عهده گرفته اند . این ها ، دفاتر اصلی NA در ونزوئلا، محسوب می شوند .

در همان روز های آغازین NA در کشورمان ، ما تجربه های فراوانی در زمینه رساندن پیام NA به زندان ها ، آسایشگاه های روانی ، مراکز درمانی ، گروه های اجتماعی و سازمان های پزشکی ، حرفه ای ، مذهبی و شهری ، داشته ایم . ما ، وضعیت مشابهی را در اطلاع رسانی تجربه کرده و سعی کرده ایم پیام NAرا به بهترین شکل ممکن و از طریق رسانه ها (روزنامه ، رادیو و تلویزیون) به اجتماع ، به شکل کلی آن ، منتقل کنيم . نیت ما ، رسیدن به هدف اصلی انجمن مان که رساندن پیام بهبودی NA از اعتياد فعال می باشد ، بوده است.

NA در ونزوئلا,زنده ماندن NA,مکان جلسات NA,تلاش برای بهبودی,به عنوان معتاد

منبع : مجله راه NA

 

Visits: 19

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!