نشانه هايى از تاييد يا وابستگى

نشانه هايى از تاييد يا وابستگى, جلسه مشارکت NA, بنام معتادان گمنام, یونیفورمNA, اشتیاق به خدمت,

اگر چه اين سنت گروهها را مورد خطاب قرار مى دهد، اما مسايلى كه درباره آنها به ما هشدار مى دهد، در سطح شخصى نيز كاربرد دارند، به اين معنى كه: پول، ملك و شهرت مى توانند باعث گمراهى شخصى ما شوند، زيرا هر يك از آنها مى تواند خود محورى ما را تقويت كند. اين سنت هر يك از ما را متوجه سرمايه گذارى شخصى كه در گروه و انجمن داريم، مى سازد. به كار گيرى فروتنى و گمنامى توسط هر يك از ما، در راستاى خدمت به خودمان و به گروه است.

تمرين سنت شش به عنوان يك عضو به اين معنى است كه تشخيص دهيم از چه راههايى وابستگى شخصى ما مى تواند بر گروه تاثير گذارد، و هم چنين اشتياق ما نسبت به مسايل مالى، ملكى و شهرت چگونه به تمرين شخصى ما از اتحاد ضربه مى زند. اگر بخواهيم اين سنت را در سطح زندگى شخصى خود بررسى كنيم، اغلب بايد به عكس العمل هاى خود در برابر چيز هايى كه برايمان جذاب هستند را مورد توجه قرار دهيم.

در جلسات NA دكترها، وكلا، مشاورين و كارمندان سلامت و درمانى عضو هستند كه زندگى حرفه اى ايشان به انواع مختلفى با هدف اصلى ما تلاقى مى كنند. سنت هشت راهنمايى هاى كافى در مورد رابطه شغلى ما با عضويت در NA به ما ارائه داده است، اما در اين رابطه سنت شش به ما در مورد نشانه هايى از تاييد يا وابستگى در جلسات هشدار داده است. به عنوان مثال، بايد بررسى كنيم كه آيا پوشيدن يونيفورم با استفاده از آرم و مدال خاصى در جلسات بر وابستگى دلالت دارد، يا باعث جدايى ما از ديگران مى شود، يا پيام اشتباهى براى كسانى هست كه در جلسه حضور دارند.

 تاييد به معنى حمايت آشكار از سازمان يا شخص خاصى است. هر يك از ما ممكن است داراى اهداف و آرمان، كانديدا، سيستم اعتقادى، مدرسه، كليسا يا حتى مراكز درمانى باشيم كه شخصاً از آن حمايت مى كنيم. اما نگه داشتن آنها در خارج از جلسات ما را در برابر تضادهايى كه ممكن است باعث انحراف ما از بهبودى شود، حمايت مى كند. ما لازم نيست تا شخصيت خود را بيرون جلسات بگذاريم تا با ديگران در اتحاد باشيم، اما بايد مراقب مسايلى باشيم كه درون يا اطراف جلسه مشاركت مى كنيم كه آيا در راستاى هدف اصلى ما هستند.

تفاوت بزرگى بين عاريت دادن نام شخصى خود به عنوان يك فرد يا به عاريت دادن نام معتادان گمنام وجود دارد. اگر ما در يك مجمع عمومى يا رسانه اجتماعى شركت كنيم، بايد مراقب باشيم كه علايق متنوع و وابستگى هاى شخصى ما چگونه به عموم ارائه مى گردد. مفيد است تا بخاطر داشته باشيم كه ديگران ممكن است نتوانند عقايد شخصى يك عضو را از اصول NA در كل تميز دهند.

ما بايد مراقب احساس انحراف باشيم، بايد توجه داشته باشيم كه چه مواقعى وقت و توجه خود را صرف چيز هايى مى كنيم كه خيلى برايمان مهم نيستند، يا چه مواقعى احساس خلا و پوچى مى كنيم. سنت شش ما را از انحرافى كه توسط طمع و غرور كه ريشه در ترس و خجالت دارند، به وجود مى آيد بر حذر داشته است.

كتاب روح سنت ها: سنت ششم: بخش براى اعضاء

نشانه هايى از تاييد يا وابستگى, جلسه مشارکت NA, بنام معتادان گمنام, یونیفورمNA, اشتیاق به خدمت,

وبسایت رسمی انجمن معتادان گمنام ایران: https://na-iran.org

نرم افزار آدرس جلسات: https://meeting.na-iran.org

تالار گفتگوی معتادان گمنام: https://forum.na-iran.org

آموزش ثبت نام در تالار گفتگو: https://na-iran.org/?p=354704

دفترچه تلفن خطوط نواحی: https://phone.na-iran.org

اپلیکیشن آدرس جلسات: https://na-iran.org/?p=354277

نشانه هايى از تاييد يا وابستگى, جلسه مشارکت NA, بنام معتادان گمنام, یونیفورمNA, اشتیاق به خدمت,

نشانه هايى از تاييد يا وابستگى, جلسه مشارکت NA, بنام معتادان گمنام, یونیفورمNA, اشتیاق به خدمت,

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!