جسم مان,مبتلا به بیماری اعتیاد,اثرات اعتياد روی جسم

جسم مان,مبتلا به بیماری اعتیاد,اثرات اعتياد روی جسم


جسم مان

جسم مان,مبتلا به بیماری اعتیاد,اثرات اعتياد روی جسم

هریک از ما نگرش خاصی نسبت به خود داریم. ما موجوداتی متشکل از جسم بوده و در عین حال دارای روح نیز می باشیم. ما دارای روحیم و در عین حال دارای احساسات نیز می باشیم. به عنوان افرادی مبتلا به بیماری اعتیاد خود را از دیگران جدا می دانیم و برخی اوقات نسبت به خودمان نیز احساس بیگانگی می کنیم. درست مانند اینکه جمع كل اجزای مان از یک انسان تمام كمال کمتر باشد.

وقتی برروی آنچه که حقیقی است تمرکز می کنیم ، می توانیم على رغم ضد و نقیض هایمان , پذیرش خود را آغاز کنیم. اجزای مختلف مان همانند یک عکس رنگی و زیبا در داخل یک دستگاه شهر فرنگ در کنار هم قرار گرفته و دائما در حال تغییر می باشند.

ما این ایده را که برای تکمیل بودن, اجزايمان حتما باید بطوری منظم و کامل در کنار هم قرار داشته باشند. رها می کنیم. تنها با آگاه بودن از اتفاقاتی که در درون مان رخ می دهند. می توانیم توازن و تناسب فوق العاده ای را که از نظر جسمی ، احساسی و روحانی در زندگی هایمان وجود دارند مشاهده کنیم .

جسم مان,مبتلا به بیماری اعتیاد,اثرات اعتياد روی جسم
ما راجع به اثرات اعتياد بر روی جسم مان زیاد صحبت می کنیم ، اما تا حدی تعجب آور است که بخش جسمی بهبودی مان را کاملا نادیده می گیریم. ما ذهن و روح خود را آزاد نموده و به مراقبت یک نیروی برتر می سپاریم ، اما جسم مان داستان دیگری است. زندگی های جسمی، عاطفی و روحانی ما با یکدیگر در آمیخته اند. ما می توانیم راجع به هریک از آنها جداگانه تفکر کنیم اما نمی توانیم آنها را جدا از یکدیگر تجربه کنیم.

اگر به بخش جسمی بهبودی مان نپردازیم ، احتمال دارد از مسیر روحانی مان خارج شویم. درست مراقبت نمودن از جسم مان می تواند کار مشکلی باشد. ما پا درحال زیاده روی در کارهایی که تصور می کنیم افراط آميز و خودخواهانه هستند ، بوده و یا خود را تنبیه کرده و برای خودمان محدودیت ایجاد می کنیم ، تا بلکه بتوانیم آن الگوهای رفتاری را که نشانه ای از بیماری مان به نظر می آیند ، کنترل کنیم.

پس از کشمکش های طولانی در رابطه با پیدا کردن راه و روش هایی که بتوانند ما را به رفتارهای سالم بازگردانند. در میابیم که تنها کاری که واقعا نیاز داریم انجام دهیم تسلیم شدن است.

اغلب با کارکرد قدم ها با یک عضو تازه وارد متوجه می شویم که تسلیم چطور در زندگی امروزمان کاربرد دارد. جسم مان,مبتلا به بیماری اعتیاد,اثرات اعتياد روی جسم

حتی اگر تصور کنیم که می دانیم باید با جسم مان چگونه رفتار کنیم. اکثر ما احساس می کنیم زندگی مان با این خواسته ها منطبق نیست. افراد زیادی وجود دارند که به ما می گویند چطور باید با جسم مان رفتار کنیم اما برای ما صادقانه نگاه کردن به نوع ارتباطمان با جسم خود. چیزی تازه و خوف انگیز است. ما مکررا از آن رهایی که برنامه ، برای مان فراهم می نماید ، اجتناب می کنیم ، چونکه هنوز آمادگی آن را نداریم که کاملا تسليم شويم.

ما از کامل نبودن خود آگاهیم اما هنوز فکر می کنیم آن چیزی است که باید کنترل کنیم و چیزی نیست که بتوانیم تسلیم آن شویم ، شوخ طبعی به ما اجازه می دهد خويشتن بینی منفی خود را به نگرشی مثبت تبدیل کنیم.

زمانی که خودمان را جدی نگرفته و می توانیم به خودمان بخندیم, کمی اوقات مان باز می شود. یاد می گیریم کارهای مورد نیاز را انجام دهیم و در عین حال شاد باشیم. نقائص خود را می بینیم و در عین حال نکات دوست داشتنی مان را نیز اذعان می کنیم. جسم مان,مبتلا به بیماری اعتیاد,اثرات اعتياد روی جسم

در زندگی مان تعادل چیز ثابتی نیست و مانند راه رفتن روی بند سیرک, دائما در حال تغییر است. حفظ تعادل تنها زمانی مقدور است که در حال حرکت باشیم. ما دائما درحرکتیم و به همین ترتیب نگرش مان نسبت به خود دائما در حال تغيير است.

جسم مان,مبتلا به بیماری اعتیاد,اثرات اعتياد روی جسم

منبع : کتاب پاک زیستن

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!