از ابزارهای بهبودی استفاده کنید

از ابزارهای بهبودی استفاده کنید,تاریکی های اعتیاد,انزوای مطلق معتاد,افکار مخرب اعتیاد,آرامش برای یک معتاد

طی بیست و یک سال پاکی مداوم در معتادان گمنام ، بارها و بارها با مشکلات کوچک و بزرگ ، روبرو شده ام ، در مقطع شش ماه پاکی ، مادرم از دنیا رفت ، در آن زمان در حال مرور قدم ها بودم ، و با استفاده از ابزاری که تا آن مقطع ، از قدم ها بدست آورده بودم ، توانستم به سلامت از این مرحله سخت زندگی ، عبور کنم .

در مقطع سه سال پاکی ، پدرم از دنیا رفت ، با همدردی دوستان بهبودی و ابزارهای بهبودی ، توانستم از این مرحله نیز عبور نمایم .

به یاد دارم در تاریکی های اعتیاد ، چه درد و رنج هایی را تحمل کرده و چه چیزهایی را از دست داده ام ، بزرگترین آرزوی من در زمان اعتیاد فعالم ، قطع مصرف مواد مخدر ، حتی برای یک روز بود!

روزها و سالهایی که بواسطه اعتیاد فعال ، در انزوای مطلق قرار داشتم ، هیچ گاه از یاد نمی برم ، همه از من دوری می کردند ، در آن زمان افکار مخرب اعتیاد در ذهن من ، باعث می شد ، به هیچ کس رحم نکنم ، حتی به پدر و مادرم . از ابزارهای بهبودی استفاده کنید,تاریکی های اعتیاد,انزوای مطلق معتاد,افکار مخرب اعتیاد,آرامش برای یک معتاد

بارها و بارها آنها را بواسطه مصرف مواد مخدر از خودم  رنجانده بودم ، خداوند را سپاسگزارم که این فرصت را به من داد تا آنها بتوانند ، پاک شدن مرا ببیند و بعد مرا ترک نمایند .

امروز با استفاده از ابزارهایی که از 12 قدم و 12 سنت معتادان گمنام بدست آورده ام ، روابطم با خانواده و جامعه بهبود یافته است ، شغل من تعمیرکار اتومبیل های سواری می باشد .

گاهی در هنگام مرور قدم های دوازده گانه برای دوستانی که با هم در حال مرور قدم ها هستیم ، مثالی از خودم می زنم ، می گویم : می دانید که من، یک مکانیک حرفه ای در کارم هستم ،فرض کنید با اتومبیل شخصی ام در جاده ای در حال سفر هستم ، ناگهان اتومبیل من در جاده خراب می شود و خاموش می گردد، برای تعمیر آن اگر بهترین تعمیرکار هم باشیم ، آچار و ابزار نداشته باشیم ، به همان حالت باقی خواهیم ماند و کاری از پیش نخواهیم برد . سپس می گویم ، قدم ها نیز ، ابزارهای بهبودی هستند و در سفر بهبودی می توانیم از آنها استفاده کنیم .

خیلی از مواقع با مشکلات مالی ، خانوادگی و غیره روبرو شده ام ، اما از ابزارهایی مانند ، مشورت با راهنما و دوستان بهبودی ، صبر ، پذیرش ، مشارکت در جلسات ، استفاده کرده و توانستم بر مشکلاتم غلبه کرده و یا از آنها عبور کنم .

خدمت کردن در معتادان گمنام ، به سایر همدردانم ، انرژی بالایی به من می دهد و یکی دیگر از ابزارهایی است که در بهبودی از آن استفاده می کنم ، این جمله از کتاب پاک زیستن به واقع  این بخش از تجربه مرا در مورد خدمت کامل می کند : (خدمت ما را به انجمن وصل می کند و حتی کمک می کند ، زمانی که شرایط مناسبی نداریم ، باز هم ارتباط خود را با انجمن حفظ کنیم و در آن فعال باشیم) .

خیلی از مواقع غرق در مشکلات کاری بوده ام ، اما بواسطه خدمتی که در معتادان گمنام داشته ام و رعایت اصل مسئولیت پذیری ، برای انجام تعهد خدماتی ، به جلسه رفته و خدمت نموده ام. از ابزارهای بهبودی استفاده کنید,تاریکی های اعتیاد,انزوای مطلق معتاد,افکار مخرب اعتیاد,آرامش برای یک معتاد

امروز با مرور قدم ها ، در زندگی روزمره و خارج از انجمن ، پذیرش ام را بالا برده ام ، اگر در منزل ، همسرم بدلایل مختلف بر من خرده بگیرد ، او را درک می کنم و به او مانند گذشته ، پرخاش نمی کنم .

امروز در شغلم ، اگر هنگام تعمیر یک اتومبیل ، به مشکلی برخورد کنم و نتوانم آنرا تعمیر کنم ، بواسطه ابزارهای بهبودی که به دست آورده ام ، زود صبر و تحملم را از دست نمی دهم ، و با تمرکز بیشتر و یا مشورت گرفتن از سایر همکارانم از پس کار بر می آیم .

استفاده از ابزارهای بهبودی در داخل انجمن هم بسیار کاربردی است ، با مرور سنت اول و دوم ، امروز به عقاید خدماتی سایر دوستان بهبودی نیز احترام می گذارم ، خیلی از مواقع در خدمات ، نظر من با نظر عضو دیگری از معتادان گمنام ، یکسان نبوده و فرق داشته است ، اما برای حفظ روحیه اتحاد NA با پذیرش ، به دیگران فرصت می دهم ، یا اشتباه می کنند و یا نظر من اشتباه بوده است ، نتیجه اش در خدمات گاهی مثبت بوده و گاهی نیز برعکس ، در دو حالت ، من در مسیر بهبودی و خدمات ، در کنار سایر اعضا بوده ام و سعی کرده ام ، مقابل آنها نباشم .

از ابزارهای بهبودی استفاده کنید ، تا بتوانید سفر بهبودی را با آرامش طی کنید ، داشتن آرامش برای یک معتاد در حال بهبودی ، یک نعمت بزرگ است .

خداوند را به خاطر داشتن دوستان بهبودی و بدست آوردن ، ابزارهای بهبودی ، سپاسگزارم ، امروز پاک هستم و بزرگترین آرزوهای من یا تحقق یافته و یا در حال تحقق است .

 

نویسنده : (Jacob)

از ابزارهای بهبودی استفاده کنید,تاریکی های اعتیاد,انزوای مطلق معتاد,افکار مخرب اعتیاد,آرامش برای یک معتاد

منبع : مجله الکترونیک NA TODAY

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!